Chalupa OS KOVO ATAS v Dolní Malé Úpě

Zimní lyž. tábor dětí zaměstnaců ATAS 6.2.-12.2. 2010

27.03.2010 20:00

Rekreovalo se 28 dětí zaměstnanců ATAS elektromotory Náchod a.s. Doprava byla zajištěna autobusem firmy CDS Náchod. Lyže, potraviny a věci dětí jsme odvezli k chatě sněžným skútrem z chaty Permoník, navíc pomohli rodiče – nosiči pp. Rubáček, Rubáčková, Hoffman, Vlček M., Vlčková M., Viesner, Viesnerová, Špicnerová. Na táboře se o děti staralo 6 dospělých – kuchařky Špačková, Tesařová a vedoucí  Kuchař L., Hanzelín J. a Vlček M., kteří byli na 3 dny uvolněni a.s. ATAS a 2 dny čerpali dovolenou. Dále nám pomohl důchodce J. Čejchan jako zdravotník a instruktor v jedné osobě.

Jako v loňském roce jsme měli velmi dobré sněhové podmínky, řekl bych jedny z nejlepších od roku 1993, od kdy jezdíme na tuto chatu. Sněhu bylo dost jak na sjezdové, tak i běžkové lyžování. Celý týden se držely teploty pod bodem mrazu okolo -5 ºC , občas něco přisněžilo, v úterý dopoledne se dokonce vyjasnilo a svítilo krásně slunce, proto jsme udělali rozcvičku před chatou.

Všechny děti zvládly jízdu na sjezdových lyžích a na teleskopickém vleku u chaty, ačkoliv jsme měli několik úplných začátečníků.  Většina dětí si také vyzkoušela lyžování na běžkách zapůjčených z inventáře zimního tábora a podnikly výlety na Pomezní Boudy a na Lysečiny. Dokonce i kuchařky obuly běžecké lyže a pomohly nám jako doprovod při výletu dětí na Lysečinskou boudu. Letos jsme opět natáčeli průběh tábora na videokameru.

Již v pondělí jsme odjeli lyžovat na úplně novou 1000 m sjezdovku na Pomezní Boudy a potom na sjezdovku u Kostela. Využili jsme rovněž nové linky skibusů ze Spáleného Mlýna, které zřídila společnost SKiMU, provozovatel všech vleků a parkovišť v Malé Úpě. Z důvodu úspory ceny jsme zakoupili celodenní permanentku na lyžování a děti jsme rozdělili do 2 skupin tak, aby se okolo poledne mohly vyměnit dopolední a odpolední parta. Bylo dost logisticky náročné, ale všechno jsme velmi dobře zvládli, rovněž kuchařky nám vyšly vstříc, neboť musely vydávat oběd na třikrát (ještě pro partu, která zůstávala na chatě). Tuto akci „kulový blesk“ jsme zopakovali znovu ještě jednou ve středu. Při organizaci se nám velmi osvědčily nově zakoupené vysílačky s dosahem až 10 km.

Od úterý jsme zahájili táborovou olympiádu, která obsahovala následující disciplíny: slalom, skok z můstku, cross-country na sjezdovkách a závody na pekáčích. Olympiáda probíhala v průběhu celého pobytu, vítězové v jednotlivých kategoriích byli odměněni sladkostmi a diplomy.

Na závěr tábora ve čtvrtek se konal karneval masek, proběhlo  vyhodnocení tábora a byly rozdány diplomy včetně sladkých odměn všem dětem. Večer vyvrcholil diskotékou ve společenské místnosti. Společné večery byly vyplněny společenskými hrami na chatě, sledováním videozáznamu z lyžování.

Během tábora se naštěstí nikdo vážně nezranil na lyžích a nikdo také nebyl nemocný. Dr. Čejchan pravidelně podával léky dětem (i vedoucím), takže všichni byli zdrávi. Cíl tábora byl splněn, všechny děti se zlepšily v lyžování a plně využily týdenní pobyt v horském prostředí a aktivně se zrekreovaly.

Poděkování za tradičně výbornou stravu patří kuchařkám L. Špačkové a V.Tesařové a všem vedoucím J.Hanzelínovi, M.Vlčkovi a J.Čejchanovi, kteří fyzicky i psychicky velmi dobře zvládli letošní zimní lyžařský tábor, a podle reakcí dětí můžeme konstatovat, že se opět vydařil.

Leoš Kuchař, 27.3.2010

Fotky:
ZT ATAS 2010110.jpg (778 kB)

ZT ATAS 2010114.jpg (699,4 kB)

Kontakt

Ing. Leoš Kuchař - vedoucí chalupy Jiří Hanzelín - správce chalupy

kuchar@atas.cz

ATAS elektromotory Náchod a.s.
Bratří Čapků 722
547 30 Náchod

491 446 193, 604 433 617
491 446 194, 604 443 409

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode